حفاري چاه آب

در اين مقاله نتايج پايش كيفيت آب‌هاي سطحي و زيرزميني هنگام حفاري سه حلقه چاه اكتشافي عميق نيروگاه زمين‌گرمايي مشكين‌شهر در شمال غرب حفاري چاه آب سبلان تحليل شده است. محققان مختلفي اين منطقه را پيشتر به‌منظور توليد برق از انرژي زمين‌گرمايي بررسي كرده‌اند. حين حفاري چاه‌هاي عميق پروژه­ زمين‌گرمايي سبلان، مواد مختلفي مانند سيمان، بنتونيت، باريت، خاكستر كربنات سديم، سديم كلريد و ... در زمان حفاري و تثبيت ديوارة چاه به حفاري چاه آب ‌كار گرفته مي‌شوند كه در نتيجة آن، امكان ورود مقادير زيادي آلاينده به آبخوان‌ها وجود دارد. بر همين اساس، ممكن است  اين آلاينده‌ها وارد رودخانة خياو نيز بشوند. در اين مطالعه تلاش شده است آثار احتمالي حفاري سه چاه حفاري چاه عميق مذكور بر رودخانة خياو و چشمه‌هاي آب سرد و گرم منطقه­اي در سبلان شناسايي شود. كيفيت آب رودخانة خياو به‌علت تأمين آب آشاميدني مشكين‌شهر و مصارف كشاورزي اين شهر و حومة آن با جمعيت 200000 نفر، اهميت فراواني دارد. ساكنان روستاها و خانواده‌هاي عشاير در تابستان از آب چشمه‌هاي سرد براي آشاميدن استفاده مي­كنند و مسافران بسياري به‌علت جاذبه­هاي توريستي منطقه و استفاده از چشمه‌هاي آب گرم به اين مناطق سفر مي‌كنند و ممكن است تحت تأثير تغييرات احتمالي تركيب شيميايي اين چشمه‌ها باشند. بنابراين پايش تغييرات احتمالي كيفيت چشمه‌هاي سرد و گرم منطقه اهميت بسياري دارد. نتايج  حفاري چاه آب پايش 18 ‌ماهه نشان مي­دهد كه حفاري اثر چنداني بر كيفيت آب رودخانة خياوچاي و چشمه‌ها نداشته و تغييرات مشاهده‌شده به‌علت تغييرات فصلي و حضور منابع زمين گرمايي است. به‌جز حفاري چاه آب  چند فلز سنگين، غلظت ساير عناصر كمتر از حد استاندارد آب آشاميدني است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط ويلا جارچي | ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۳:۱۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

پك رويش مو تراست


پك رويش مجدد مو تراست با استفاده از تركيبات طبيعي، براي تاثير گذاري بيشتر بر روي فوليكول هاي سطح پوست سر طراحي شده است و فاقد مواد شيميايي پك رويش مو تراست  از جمله ماينوكسيديل، سولفات، سيليكون، پارابن، الكل و نمك مي باشد. استفاده از پك رويش مو تراست در مدت زمان 6 ماه باعث قطع ريزش مو، تقويت فوليكول موي سر، رويش مجدد تارهاي مو و ضخيم شدن تار مو مي شود.

 

محتويات پك رويش مجدد مو تراست، اين پك شامل 4 عدد تونيك ضد ريزش مو، به همراه 1 عدد شامپو تخصصي و دفترچه راهنما و يك كتاب آموزشي مي باشد.

 

نحوه مصرف پك رويش مجدد مو تراست، هر شب قبل از خواب بايد تونيك را بر روي پوست سر بريزيد به طوري كه تمامي قسمت هاي داراي ريزش مو قيمت پك رويش مجدد موي تراست را پوشش دهد، سپس با نوك انگشتان به آرامي پوست سر را ماساژ دهيد.

دقت داشته باشيد كه تا 8 ساعت بعد از استعمال تونيك نمي توانيد جهت شست و شوي سر به حمام برويد.

در داخل پك 4 عدد تونيك ضد ريزش مو قرار دارد كه هر كدام براي مصرف يك هفته مي باشد و مجموعا براي مصرف يك ماه تنظيم شده است.

همچنين در كنار تونيك 1 عدد شامپو پك رويش مجدد مو تراست تخصصي در پك رويش مجدد مو تراست قرار داده شده است كه در طول دوره درمان براي شست و شو سر فقط بايد از اين شامپو استفاده كنيد. براي مصرف شامپو تخصصي ابتدا پوست سر و مو ها را خيس كرده سپس سر را به مدت يك دقيقه با شامپو ماساژ داده و در آخر سر را با آب بشوييد.

 

دقت داشته باشيد كه در طول دوره درمان محلول تونيك و شامپو بايد در كنار هم استفاده شود تا دارو تاثير خود را در رشد مو هاي سر بگذارد.

 

پس از يك ماه مصرف تونيك ضد ريزش مو تاثير آن را بر روي پوست سر خواهيد ديد اما براي نتيجه گيري مطلوب تر، بهتر است به مدت 6 ماه هر شب به طور مستمر محصول را استفاده كنيد.

 



ادامه مطلب
نوشته شده توسط ويلا جارچي | ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۲:۴۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

انواع حفاري

حفاري دوراني

در اين روش حفاري، از مته هاي متنوعي استفاده مي شود. مته ها با حركت چرخشي روي سنگ باعث خرد شدن و ساييده شدن آن مي شود و انرژي لازم براي به چرخش درآوردن مته و لوله با كمك سيستم دوراني تأمين مي گردد. ازمهمترين عواملي كه موجب افزايش سرعت حفاري مي شود گل حفاري است كه در عمليات حفاري همانند خون دربدن انسان عمل مي كند حفاري چاه عميق بدين صورت كه به هنگام چرخش مته از نازل هاي )سوراخ( موجود بر روي مته خارج شده و كنده هاي حفاري (Cutting) را با بهره مندي از خاصيت حمل به سطح زمين انتقال ميدهد كه اين عمل باعث افزايش سرعت

 

حفاري ضربه اي

دستگاه هاي حفاري ضرفه اي و يا سيستم هاي ضربه اي، دستگاه هاي ساده اي هستند كه براي پژوهشهاي آب يابي بسيار مناسب هستند. از اين دستگاه ها بيشتر براي حفاري چاه آب كه در داخل سنگ هاي مقاوم قرار دارند، استفاده مي كنند. اصول كار سيستم هاي ضربه اي خرد كردن سنگ فرود مي آيند. دستگاه مجهز به يك خرك چهار قطبي و يا يك دكل است كه مته هاي حفاري با يك قرقره برگشت دهنده روي آن آويزان مي گردند. اين مته ها داراي حركت رفت و برگشتي مي باشند و براي اجراي مانورهاي حركتي پائين و بالا، از دستگاه رفت و برگشت جدا گرديده و به وسيله اي به نام چرخ قرقره كه براي نصب لوله ها نيز بكار مي رود، اتصال مي يابند. خرك هاي جدا شونده، چوبي و يافلزي هستند. پايه ها روي دالهاي سيماني كه قبل از مونتاژ دستگاه آماده مي شوند، قرار مي گيرند. دكل هاي خم شونده يا تلسكوپي، دستگاه هاي خودكار قابل حمل حفاري را مجهز مي نمايند. اين دكلها به صورت دائمي در پشت يك كاميون نيز مي توانند ثابت شده باشند. دكلها بايد با كابلهاي محكم روي بلوكهاي سيماني استوار شوند

 

تكنولوژي روش هاي حفاري

انواع روش هاي حفاري از نظر مسير حفاري عبارتند از:

حفاري عمودي 1

در اين روش، حفاري بصورت عمود نسبت به سطح زمين انجام مي شود اما در هر حفاري يك انحراف از مسير

(Drift) وجود دارد كه در روش عمودي اين انحراف بايد خيلي كم و در حد 1 تا 2 درجه باشد.

حفاري انحرافي 2

در اين روش، مسير حفاري نسبت به محور عمود بر سطح زمين داراي زاويه است و حتي ممكن است بهنگام حفاري عمودي در يك قسمت رشته هاي حفاري به ديوار چاه گير كنند و آزاد كردن آن ها ممكن نباشد و اجباراً به قطع آن قسمت از لوله هاي حفاري كه به ديواره چاه گير كرده است بپردازيم و پس از سيمان كردن آن قسمت با استفاده از روش حفاري انحرافي اين منطقه را دور زده و دوباره به مسير حفاري قبلي بازگرديم.

حفاري افقي 3

حفاري در اين روش، با زاويه 04 درجه نسبت به محور چاه انجام مي شود. اين نوع حفاري مي تواند در سنگ مخزن بسيار بصرفه باشد چرا كه سطح تماس مخزن را با جاه افزايش داده و در نتيجه باعث برداشت بيشتر و بهتر از مخزن شود، اما اين روش نياز به تكنولوژي بالايي نيز دارد.

حفاري چند جانبه

اين روش بيشتر در چاه هايي مورد استفاده قرار مي گيرد كه بر سطح دريا (offishore) يا همان سكوهاي نفتي و گازي دريايي قرار دارند. در اين روش از يك سكو در جهت هاي مختلف، حفاري انجام مي شود به صورتي كه هم زمان مي توان چندين نقطه در يك مخزن يا مخازن مختلف راحفاري كرد.

حفاري تحت فشار 1

اين روش داراي سرعت حفاري بسيار بالايي است. در اين تكنيك فشار گل حفاري را طبق استانداردها و معيارهاي مختلف كه باعث فوران چاه نشود به ميزاني پايين تر از فشار سازند و سيال موجود در آن مي رسانند. كاربرد اصلي اين روش براي حفاري سازندهاي سخت مي باشد به اين ترتيب كه اگر فشار روي اين سازندها كم باشد فشار خود سازند موجب پاشيده شدن آن مي شود و سرعت حفاري را تا حد زيادي بالا مي برد البته اين روش نياز به تكنولوژي پيشرفته اي دارد.

حفاري مكانيكي

در اين روش به يكي از سه روش ضربه اي چرخشي با تركيبي از اين دو، انرژي مكانيكي به سنگ منتقل مي شود.

در اصطلاح عملياتي را كه به روش مكانيكي موجب حفر چال در سنگ مي شوند حفاري مكانيكي مي گويند. امروزه 90 درصد حفاريها به روش مكانيكي حفر مي شوند. در معادن سطحي و حفاري هاي نيمه عميق عمدتاً از ماشين هاي حفاري چرخشي با مته هاي مخروطي شكل و ماشين هاي ضربه اي سنگين استفاده مي شود؛ اما در معادن زيرزميني يا به طور كلي در عمليات زيرزميني از ماشين هاي ضربه اي استفاده مي گردد.

حفاري حرارتي به طور كلي صرف نظر از نوع روش و منشا انرژي، عملياتي را كه به حفر چال در سنگ منجر مي شود، نفوذ پذيري مي نامند. در روش حرارتي، به كمك تنرژي حرارتي از آميختن هوا يا اكسيژن با يك نوع سوخت، ترجيحاً نفت سفيد، نفوذ پذيري در سنگ صورت مي گيرد. هوا يا اكسيژن و سوخت از دو مجراي جداگانه به داخل مخزني واقع در پشت مته ارسال مي شوند و پس از اشتعال، شعله حرارت را از طريق نازل سر مته به سطح سنگ منتقل مي كند و حرارت نيز سطح سنگ را متورق و اماده جدايي مي كند. در نهايت، به كمك فشار آب، قطعات متورق جدا و به سطح زمين منتقل مي شوند.

حفاري آبي

در اين روش، با استفاده از فشار آب تامين شده در سطح، حفر چاه امكان پذير مي گردد. در اينجا فشار آب با سايش سطح سنگ، مقاومت سنگ را درهم مي شكند، و بدين ترتيب، حفاري صورت مي گيرد. اين روش با افزايشفشار آب، در استخراج ذغال سنگ و دخاير پلاسر نيز كاربرد دارد.

حفاري لرزشي

در اين روش با ايجاد لرزشهايي با فركانس 441 تا 44442 دور در ثانيه مي توان سنگ را شكست. يكي از متداول ترين روش هاي حفاري لرزشي، روش حفاري مافوق صوت است..



ادامه مطلب
نوشته شده توسط ويلا جارچي | ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۵:۵۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

طرح ريزي جزئيات هتل


تنظيم كردن منو : در مورد انواع غذاهايي كه ميخواهيد براي مهمانان سرو كنيد خوب فكر كنيد و تصميم بگيريد.  در مورد پيش غذاها، دسرها و تناسب آنها با غذاي هر وعده تصميم درست اتخاذ كنيد و براي سرگرم كردن مهمانان مثلا در زمان شام، موسيقي مناسبي را انتخاب كنيد.براي مهماناني كه اقامت رزرو هتل طولاني مدت دارند، نقشه مكان هاي توريستي و بليط هاي با تخفيف مهيا كنيد. فيلم هاي سرگرم كننده براي نمايش در ساعات خاص تدارك ببينيد. روش سوم در هر لحظه اطمينان يابيد كه مهمانان احساس خوب و مثبتي دارند. به خوبي و با گرمي به مهمان ها خوش آمد بگوييد.مثل: مفتخريم كه به اينجا تشريف آورديد." با گرفتن وسايلشان در بدو ورود و كمك به آنها و پيشنهاد نوشيدني، به آنها نشان دهيد كه به رفاهشان اهميت ميدهيد. براي صحبت با مهمانها وقت بگذاريد. اگر اين كار را انجام رزرو هتل دهيد، در طول اقامتشان حس ميكنند هر لحظه مورد توجه قرار گرفته اند. در سمينار ها و جشن ها افراد مهم را بشناسيد و خودتان را معرفي كنيد و بيان كنيد در هر لحظه آماده انجام درخواستهايشان هستيد. ميزباني شاد و انعطاف پذير باشيد.حس شما به كاري كه انجام ميدهيد بسيار حائز اهميت است.نگرش مثبت و انعطاف پذير شما به خصوص در مواردي كه چيزي طبق برنامه پيش نميرود، باعث حفظ آرامش مهمان ها نيز ميشود.پس هميشه لبخند داشته باشيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط ويلا جارچي | ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸:۳۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

بازارهاي اينترنتي هتل


از طريق وب سايت و شبكه هاي اجتماعي خود در فضاي اينترنتي حضور فعال داشته باشيد. از يك كمپين ايميل استفاده كنيد تا به مهمانان قبلي هتل دسترسي داشته باشيد و آنها را مجددا براي بازديد از هتل دعوت نماييد. ميتوانيد نرخ هاي ويژه اي را پيشنهاد دهيد و بليط هاي تخفيفي براي مناطق رزرو هتل ديدني ارائه كنيد  و يا هركار ديگري كه فكر ميكنيد با آن ميتوانيد مهمان ها را به اقامت طولاني تري ترغيب نماييد. استراتژي هاي قديمي و اينترنتي را با هم ادغام كنيد.بازاريابي اينترنتي جالب و جذاب است، با وجود اين نبايد از روش هاي تبليغاتي و متدهاي بازاريابي قديمي غافل شد. در هتل بايد تابلوي برجسته اي براي جلب توجه افراد داشته باشد. به تناسب بودجه خود ميتوانيد در تلويزيون ، راديو، روزنامه و يا مجلات تبليغ كنيد و حتي رويدادهاي خاصي را براي جلب جمعيت مسافر به هتل تدارك ببينيد. برنامه هاي حفاظت محيط زيست را براي هتل تدارك ببينيد و آنها را ارتقا دهيد.با وجود اينكه بهترين رزرو هتل روش براي حفاظت محيط زيست اين است كه در زمان ساخت سازه هتل به طراحي و ساختار آن اهميت داده شود، اما ميتوان  هتل هاي قديمي را هم تا حد زيادي به عنوان هتل هاي دوستدار محيط زيست  تجهيز كرد. سيستم هاي تهويه هواي قديمي و ساير دستگاه هاي پرمصرف انرژي را با دستگاه هاي جديد جايگزين كنيد. هرچند تهيه و خريد محصولاتي كه كارايي بهينه و مصرف كم دارند تا حد زيادي پر هزينه است، اما به دليل كم مصرف بودنشان باعث كاهش هزينه هاي مصرف آب، برق، گاز و...ميشوند و هزينه اوليه تجهيزات در مدت كوتاهي جبران ميشود.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط ويلا جارچي | ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸:۲۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نوسازي ساختمان


هتلي كه سالهاي زيادي از آن غافل بوده اند و سن زياد ساختمان در ديد مسافر جلوه گر ميشود، براي هيچ مسافري جذابيت ندارد. نوسازي كامل هتل بخش مهمي از سرمايه گذاري است. اگر بودجه كافي براي افزودن به طبقات هتل داشته باشيد، به صورت چشمگيري ميتوانيد ظاهر هتل را تغيير دهيد و امكاناتي را اضافه كنيد كه مسافران به دنبال آنها هستند.ارزيابي مديريتي ميزان حقوق دريافتي مديران بالاتر از سايرين است رزرو هتل زيرا آنها نسبت به ساير كاركنان، مسئوليت هاي سنگين تري دارند. اگر مديري داريد كه مهارت ها و شور و شوق لازم را ندارد و نميتواند نتايج مثبتي ارائه دهد، بايد فرد توانايي را جايگزين وي كنيد. ارزيابي ساير كاركنان هتل  نگرش حرفه اي و خصوصيات فردي دلپذير و خوشرويي فرد، جزء مهمترين معيارهايي است كه مدير بايد در زمان استخدام كارمندان در نظر بگيرد. كارمندان بايد مهارت ها را در نظر بگيرند و بتوانند تمام جنبه هاي شغلشان را به خوبي بشناسند و انجام دهند. وقتي در حال انجام كار هستند، بايد طبع دوستانه اي داشته باشند و هميشه اولويشان اين باشد كه اگر مهمان به كمك نياز داشته باشد، اول نياز مهمان را برآورده كنند رزرو هتل و بعد به ساير كارها رسيدگي نمايند. تمام كارمندان، هم كارمندان جديد و هم آنهايي كه سالهاي زيادي با شما همكاري كرده اند، بايد به صورت دوره اي ارزيابي شوند و به افرادي كه در كارشان كوتاهي ميكنند بايد در ابتدا تذكر داده شود و در صورتي كه كيفيت كارشان را ارتقا ندادند، بايد فرد مناسبي را جايگزين اين افراد كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط ويلا جارچي | ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸:۱۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

شيوه مختصر سازي متن پيامك و تكنيكهاي اطلاع رساني


بهتر است پيامك هاي تبليغاتي در چند جمله پنل پيامك حداكثر 4 يا 5 كلمه اي طراحي شود و بصورت جملات زير هم استفاده شود. اگر در متن پنل پيامك از كلمات لاتين يا اعداد استفاده مي كنيد بهتر است بدانيد در بعضي از گوشي هاي موبايل ممكن است اعداد و كلمات لاتين جابجا ديده شود و به همين منظور توصيه مي شود براي استفاده از كلمات يا جملات لاتين و اعداد در طراحي متن پيامك اينگونه متن ها در خط مستقل قرار داده شود. نيازي به استفاده از فعل يا دقت در صحيح بودن جمله از نظر ادبيات فارسي نيست و شما مي توانيد جملات خود را بدون حاشيه پردازي و تنها بصورت قابل فهم طراحي كنيد. بطور مثال وقتي در يك خط مي خواهيد مفهوم يك تخفيف پنل اس ام اس ويژه تا مدت مشخصي را بنويسي مي توانيد به جاي 70٪ تخفيف فقط تا 31/05/1396 را بنويسيد 70٪ به مدت محدود و يا 70٪ تا 31/5 با اين شيوه عملا در جملات خود صرفه جويي كرده ايد و براحتي مي توانيد مفاهيم بيشتري را به مخاطب منتقل نماييد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط ويلا جارچي | ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸:۰۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

شهرستان ماسال


آبشارهاي متعدد شهرستان ماسال را مي‌توان يكي از جاذبه‌هاي مهم گردشكري اين شهرستان نام برد؛ آبشارهايي از قبيل آبشار ويوز در مجاورت منطقه تور ماسال ييلاقي النزه در شاندرمن، آبشار خون با ارتفاع بيش از 15 متر، آبشار تولي نساء و آبشار رامينه با ارتفاع 10 متر از مهم‌ترين و ديدني‌ترين مناطق تور ماسال ماسال هستند كه ديدن اين مناظر همواره قدرت بي‌انتهاي خداوند را در چشم بيننده تداعي مي‌كند. ديواره سنگي اسبه ريسه ماسال يكي ديگر از زيباي‌هاي اين شهرستان است كه به‌عنوان يكي از صخره‌هاي بلند سنگ‌نوردي كشور محسوب مي‌شود كه مي‌تواند مسابقات بزرگ ملي، منطقه‌اي و حتي جهاني در آن برگزار كرد. محل شهادت ميرزاكوچك خان جنگلي يكي تور ماسال ديگر از جاذبه‌هاي گردشكري اين منطقه است؛ ارتفاعات ماسال محل شهادت ميزراكوچك خان جنگلي استاو در حالي تور  ماسال كه «ارتفاعات آلاله پشته» را به‌عنوان منطقه امن در نظر گرفته و قصد گذر از اين منطقه و رسيدن به خلخال تور ماسال را داشت بر اثر كولاك و يخبندان به شهادت مي‌رسد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط ويلا جارچي | ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷:۵۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تبليغات در دنياي امروز


دوستان عزيزم، تبليغات در دنياي امروز، فقط وسيله اي براي هل دادن مشتري به سمت يك محصول خاص نيست بلكه كار ويژه تبليغات در ادبيات نوين تجاري، ايجاد پيوند دراز مدت تبليغات بين مشتري و يك محصول خاص است. زمينه تبليغات به 2 گروه تقسيم مي شود : 1- تبليغات خلاق 2- تبليغات غير خلاق 1-تبليغات خلاق: يك تبليغ خلاق تبليغي است كه هنري، حرفه اي و داراي ايده هاي ابتكاري است. مركز توجه و نگرش تبليغات خلاق محصولات و خدمات “هنرنمايي ماندگار با اثرگذاري درازمدت” مي باشد و درآن مي كوشند چهره اي خلاق از خود و محصولات و خدمات به نمايش بگذارند. در تبليغات خلاق علاوه بر اين كه بين مشتري و محصول اثري ماندگار ايجاد مي شود، حس خلاقيت را به خود محصول هم تعميم مي دهيم گويي كه خود محصول هم به اندازه تبليغش مبتكر و روزآمد است. حُسن تبليغات خلاق به ويژه براي محصولاتي كه به صورت خرده فروشي ارائه مي شوند اين است كه مشتري با ديدن كالا در فروشگاه، ناخودآگاه به ياد تبليغ مي افتد، وقتي به ياد تبليغ افتاد، حس خوبي كه از ديدن تبليغ به او دست داده بود، در وي تداعي و ميل به انتخاب چاپ آن محصول از ميان رقبا، تقويت مي شود.تبليغات غير خلاق تبليغاتي هستند كه از ايده و فكر ابتكاري در تبليغات استفاده نشده است و تأثير مطلوبي در ماندني شدن محصول در ذهن مخاطب نمي گذارد. در تبليغات غير خلاق محصولات و خدمات بيشتر توان تبليغاتي صرف روش هاي كلاسيك با “اثر فوري و غيرماندگار”  مي شود . تبليغي كه خلاقيت در آن خرج نشود توان ايجاد سود در فروش محصولات را ندارد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط ويلا جارچي | ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷:۴۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

ثروتمندتر ين ر وستاي جهان


روستاي هواكسي آگهي رايگان در استان جيانگسو لقب ثروتمندترين روستا را از آن خود كرده است. تمامي سا كنان اين روستا كه شمارشان به ۲۰۰۰ نفر مي رسد، مالك بيش از يك ميليون يوان )۱۴۳۰۰۰ دالر/۱۱۶۰۰۰ پوند استرلينگ( هستند. به هر خانواده به محض ورود به اين روستا، يك خودرو و يك ويلا از سوي مقامات داده ويلا مي شود. اما مشكل اينجاست ويلا, كه به محض ترك روستا، تمامي اين دارايي آگهي رايگان ها را از دست خواهيد داد. روستاي هوا كسي كه داراي نظام سوسياليستي شديدي است، سال گذشته پنجاه و پنجمين سالگرد تاسيس خود را جشن گرفت .اين روستا كه از توابع شهر «ژيانگياين» در استان جيانگسو است، منطقه اي ساحلي با درآمدهاي آگهي رايگان كشاورزي فراوان و مناظر طبيعي دلربا است. همچنين اين روستا از شانگ هاي، مركز اقتصادي چين، تنها دو ساعت با خودرو فاصله دارد. سال ها روستاي هوا كسي، از سوي مقامات چين به عنوان نمونهاي براي اثبات كارآمدي نظام كمونيستي معرفي مي شد آگهي رايگان و اينكه چطور روستايي فقير در مدت آگهي رايگان نيم قرن به منطقه اي ثروتمند بدل شده است.  در ورودي اين روستا تابلوي بزرگي نصب است كه روي آن نوشته: «روستاي شماره يك در زير آسمان». اين آخرين لقبي است كه مقامات چين به اين روستا ويلا, اعطا كرده اند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط ويلا جارچي | ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷:۳۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |